У п’ятницю 28 вересня 2018 року у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука (пл. Ринок, 9) відбулася презентація проекту літературної мапи Львова, в рамках реалізації соціально-культурного проекту «Літературна мапа Львова» за підтримки управління туризму департаменту розвитку Львівської міської ради.

Львів – перше українське місто, що долучилося до Мережі креативних міст ЮНЕСКО і здобуло титул Міста літератури в грудні 2015 року. У таких містах нормою є існування мапи, яка би відбивала історію літературного життя, топографічну прив’язку персонажів відомих творів, інфраструктуру літературної творчості (кав’ярні, видавництва, часописи, книгарні, бібліотеки, кладовища тощо). Автори і авторки мапи Львова обіцяють ознайомити загал із історіями успіху людей, що творили та поширювали літературу, відкрити нові та пригадати забуті імена письменників та видавців, які жили у Львові чи були пов’язані з нашим містом.

Мапу представили Наталія Ярка (Кластер видавничої діяльності та поліграфії), Богдана Брилинська (Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО») та Галина Листвак (Українська академія друкарства).

Мапа уже майже готова , остаточна її версія українською та англійською мовою з’явиться у друкованій постаті уже в середині жовтня. Її безкоштовно роздаватимуть у туристичному офісі й об’єктах, що мають стосунок до літературної інфраструктури. Одне з найважчих завдань – точна локалізація. Культурними “героями” першого видання стануть пресовий магнат 1920-1930-х років Іван Тиктор і група жінок-письменниць, авторок альманаху “Перший вінок”, що з’явився в 1887 році у Львові з ініціативи Наталії Кобринської та Олени Пчілки. Мапа матиме також електронну версію. Проект розвиватиметься і поширюватиметься, на видноколі літературної історії виринатимуть дедалі нові постаті, теоретично приналежні до різних національних, естетичних і інтелектуальних традицій, проте неминуче в центрі уваги залишатиметься неповторна індивідуальність творця.

     

      

 

Автор: Андрій Павлишин